Do galérie Rozlúčka predškolákov s materskou školou boli pridané fotografie.
Do galérie Detský park Villa Betula - školský výlet boli pridané fotografie.
Do galérie Dúbravská športová olympiáda boli pridané fotografie.
Do galérie Dúbravská dolina - opekanie boli pridané fotografie.
Jarným zberom papiera sme prispeli k ochrane prírody. Žiaci, s pomocou rodičov, doniesli
2 847 kg papiera/74,9 kg na žiaka:
Najlepší jednotlivci zo školy boli:
Do galérie Škola v prírode 21.5.2014 - Na salaši a večerný program boli pridané fotografie.
Do galérie Škola v prírode 21.5.2014 - kúpanie "Hotel Permon" boli pridané fotografie.
Do galérie Škola v prírode - 18.5.-20.5.2003 Chata Spojár boli pridané fotografie.
Vďaka hlasom, ktoré ste nám posielali sa naša materská škôlka umiestnila v súťaži "Najkrajšie diela z ručne vyrobeného papiera" na 1. mieste. Všetkým, ktorí ste nám poslali hlas, úprimne ďakujeme.
Výsledky súťaže:
http://www.monadino.sk/sutaz.html
Do galérie Doktor Jajbolíto - divadelné predstavenie boli pridané fotografie.
Do galérie Liptovská knižnica G.F.Belopotockého - práca s encyklopédiou boli pridané fotografie.
Do galérie Trenčiansky hrad - exkurzia boli pridané fotografie.
Dnes sa uskutočnilo školské kolo súťaže v prednese poézie a prózy HVIEZDOSLAVOV KUBÍN 2014. Z triednych kôl postúpili 15 žiaci a súťažili v dvoch kategóriach. Ani v jednej kategórii porota neudelila 1. miesto. Medzi recitátormi v tomto roku sme nenašli takého, ktorý by nás reprezentoval v obvodnom kole v Liptovskom Mikuláši.
1. kategória Poézia: 2. miesto - A. Neyová, 3. miesto - J. Mrázik
Próza: 2. miesto - D. Poliaková, 3. miesto - T. Staroňová
2. kategória Poézia: 2. miesto - V. Matejovie, 3. miesto - T. Gejdošová
Próza: 3. miesto - M. Devečková
Do galérie HVIEZDOSLAVOV KUBÍN 2014 boli pridané fotografie.
Deti materskej školy s pani učiteľkou sa zapojili do projektu „Vzdelávanie predškolákov“, ktorý spustila spoločnosť Mondi SCP a.s. Ružomberok. Cieľom projektu je, aby deti chápali papier, ako kreatívny prvok, ktorý im dáva možnosti k sebarealizácii. Vyskúšali si ako sa taký papier v zjednodušenej forme ručne vyrába. Počas celého týždňa s veľkou chuťou skúšali, vyrábali, experimentovali. Aby ste mali lepšiu predstavu, ako to vyzeralo u nás v triede, pripájame aj fotky z našich aktivít.
Do galérie Ako sme vyrábali papier boli pridané fotografie.
Milí priatelia,
do ukončenia zberu plastových fliaš sme odovzdali 5 600 fliaš = 140 fliaš na 1 žiaka.
Je to úctyhodný výkon, ktorý dokazuje, že aj taká malá škola dokáže byť veľká svojimi činmi.
Ďakujeme všetkým za odnášanie fliaš do obchodu LIDL a budeme čakať na výsledok súťaže
Rada rodičov a vedenie školy
V oblasti prevencie platí pravidlo: „Na prevenciu hádam nikdy nie je zavčasu !“ Aj z tohto dôvodu sa polícia rozhodla realizovať preventívny projekt ,,Póla radí deťom“, ktorý je určený pre deti predškolského veku (5 až 6 ročné deti) a deti prvého ročníka základných škôl. Jeho úlohou je naučiť deti bezpečne sa správať v rizikových situáciách, pripravovať ich k zodpovednosti za svoje zdravie a svoje veci, poskytnúť i tejto vekovej kategórii informácie zamerané na zvyšovanie ich právneho a sociálneho vedomia. Prostredníctvom projektu sú deti primeraným spôsobom informované o rizikách, s ktorými sa môžu v bežnom živote stretnúť. Jeho realizáciu zabezpečujú pracovníci prevencie okresného riaditeľstva v Liptovskom Mikuláši aj v našej škole. Ide približne o hodinové stretnutie, na ktorom sú informácie podané hravou formou. Sprievodcom dvadsať stranového pracovného zošita je predškoláčka Póla. Póla - formou príbehu vysvetľuje deťom riziká, ktoré im hrozia na ulici, na ihriskách či pri pohybe medzi cudzími ľuďmi. Rozpráva im o dopravných predpisoch, ktoré musia dodržiavať pri bicyklovaní alebo keď idú na prechádzku. Upozorní aj na možné spôsoby ako si chrániť zdravie a na riziká závislostí, ktoré im hrozia v ich veku (televízia, počítače, hracie konzoly, mobily, ...) Oboznamuje deti s prácou polície a ako majú privolať pomoc, keď ju budú potrebovať. Upozorňuje na nebezpečenstvo ,,šikany“, ktorá sa môže objaviť aj v ich triede, poukazuje na spôsoby ako sa môžu proti ,,šikane“ v ich veku brániť. Tieto vedomosti nadobúdajú deti formou doplňovania, dopisovania, lúštenia alebo prerozprávania poučných príbehov za pomoci nakreslených obrázkov. Poznatky z pracovného zošita sú sprevádzané samotnými vstupmi detí. Informácie, ktoré si môžu vyskúšať za pomoci policajta na modelových situáciách a formou situačných hier.
Do galérie Póla radí deťom boli pridané fotografie.